Tip Bontonu 9. 9. 2014

Na „Míráku“ se bude vařit herecká polévka

 

Herec Petr Vacek uvaří 16. září na pražském náměstí Míru „hereckou“ polévku na dobročinném bazaru, který pořádá Občanské sdružení Letní dům. Podobnou kdysi vařili kočovní herci. A na to mimoděk navázalo i Divadlo Na Jezerce při představeních jedné z jeho nejúspěšnějších inscenací Komedianti, v níž Petr Vacek hraje jednu z hlavních rolí.

 „Kdysi šlo hlavně o to, aby herci vůbec měli něco teplého do žaludku. Proto hraje naše polévka v každém představení svoji důležitou úlohu a dodává mu na autentičnosti, “ popisuje Petr Vacek.

Dobročinný bazar začíná v 10 a potrvá do 19 hodin. „Je to takový blešák plný oblečení, knížek, desek a různých prapodivných předmětů.  Výtěžek půjde na programy Občanského sdružení Letní dům - na pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů. Myslím, že lidé by si takhle měli pomáhat,“ říká Petr Vacek.

A kdo zavítá na náměstí Míru kolem 15. hodiny, může se tu setkat právě s Petrem Vackem,  Janem Hrušínským, Miluší Šplechtovou a dalšími herci z úspěšných Komediantů i z nově připravované jiskřivé komedie Jiřího Hubače Generálka. V této výtečné konverzačce o soužití geniálního vojevůdce Napoleona ve vyhnanství a jeho hospodyně uvidíme Jiřinu Bohdalovou, Radka Holuba, Jana Hrušínského, Petra Vacka a další vynikající herce. Hra se začíná zkoušet v polovině září, premiéra na Jezerce je 20. listopadu 2014.

----------------- 

Občanské sdružení Letní dům pracuje od roku 1997 s dětmi a mladými lidmi, kteří vyrůstají v dětských domovech. Doprovází je na jejich cestě k samostatnosti od dětství do dospělosti. Dobročinné bazary jsou jedním ze způsobů, jak Letní dům získává finance například na tvořivé sociálně-terapeutické pobyty těchto dětí.


Reklama: Přeskočit za 10 vteřin