12. 9. 2017

Vinobraní na Pražském hradě bude už o víkendu!

Foto: PixabayV Královské zahradě se o víkendu 16. a 17. září 2017 uskuteční již 12. ročník Vinobraní na Pražském hradě. Kromě tradičního programu se návštěvníci letos mohou těšit na ochutnávku vín a potravin ze slunného Slovinska, země, ze které pocházel slavný architekt Pražského hradu Josip Plečnik.

Na 12. ročníku Vinobraní na Pražském hradě se můžete těšit na čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, pravý moravský burčák, degustaci vín v Míčovně Pražského hraduprodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravina.

V rámci Vinobraní na Pražském hradě si na své přijdou i rodiny s dětmi: připravena bude jednak naučná interaktivní soutěž s expozicí Příběh Pražského hradu a jednak vystoupení šermířské skupiny.


Kromě specialit z jihu střední Evropy se návštěvníci mohou jako obvykle těšit na čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, opravdový moravský burčák, degustaci vín v Míčovně a prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravina od několika desítek výrobců. Chybět nebude ani program pro děti.
 
V letošním roce si v souvislosti s Josipem Plečnikem, který přestavěl Hrad pro   T. G. Masaryka, připomínáme dvě výročí - 145. výročí od jeho narození a zároveň 60. výročí od jeho úmrtí.

 


Reklama: Přeskočit za 10 vteřin